انتخاب زبان

WPLT 

(Web Performance Load Tester (WPLT ابزاری قدرتمند جهت طراحی و اجرای تست‌های کارایی (بار و فشار) برای برنامه‌های کاربردی تحت web و web-service می‌باشد. این ابزار جزء نسل جدید ابزارهای تست کارایی است که نیازی به اسکریپت نویسی نداشته و استفاده از آن نیز آسان است. قابلیت توزیع بار از طریق Load Engine را دارا بوده و امکان monitor کردن محیط‌های مختلف همچون سیستم عامل و وب سرور را فراهم می‌سازد. همچنین گزارش های بسیار جامعی از نتایج اجرای تست، شاخص‌های کارایی و وضعیت منابع سیستم در اختیار قرار می‌دهد.

Service virtualization product views
 

Wplttest-tab

  1. قابلیت ها
  2. امکانات
  3. فیلم آشنایی با ابزار
  4. فیلم تست وب سرویس با ابزار

چه تعداد کاربر تحلیل می‌شود

ابزار Web Performance Tester، ظرفیت سایت را بر اساس اهداف کارایی یا توافق‌های سطح سرویس (SLA) اندازه‌گیری می‌کند. می‌توانید از اهداف کارایی پیش فرض استفاده نموده یا به اهداف کارایی مورد نظر دست یابید.

نرم افزار WPLT

ابزار تست بار مرورگر مجازی

رکورد مبتنی بر HTTP و پیکربندی تست بار، به آسانی با کلیک نمودن برروی لینک‌های موجود در وب سایت، منجر به طراحی تست‌های بار دقیق می‌شود. این ابزار، ورود 1،000،000 کاربر مجازی همزمان را در محیط آزمون یا از طریق ابر (cloud) شبیه سازی می‌کند.

نرم افزار WPLT

تست‌های خود را اجرا نموده و آنها را تکرار کنید

سال‌ها تجربه در اجرای تست بار در این ابزار گنجانده شده است. تست‌ها به طور خودکار و ماهرانه، بسیاری از متغیرهای سرور و کلاینت را مدیریت می‌کنند. فایروال‌ها، توازن بار و کوکی‌ها درست کار می‌کنند. شما می‌توانید تست‌های بار واقعی را به محض اتمام فرایند نصب اجرا کنید.

نرم افزار WPLT

گزارش‌های جامع

با استفاده از گزارشات ابزار Performance Tester، می توانید داده‌ها را قابل درک سازید. بخش‌های Executive Summary و Performance Goals، صفحاتی را که نیاز به عیب‌یابی دارند، در چک لیستی که به راحتی قابل خواندن است، خلاصه می‌کنند. برای تحلیل بیشتر، تمامی اطلاعات لازم برروی نمودار نمایش داده می‌شود.

نرم افزار WPLT

مدیریت تکنولوژی مدرن وب

فناوری وب مدرن، پیچیده‌تر از بارگذاری‌های تک صفحه‌ای است. اگر محصول وب شما از درخواست‌های AJAX استفاده کند یا با استفاده از داده‌های JSON پاسخ دهد، می‌توانید مطمئن باشید که ابزار Performance Tester به درستی عمل می‌کند و در پیِ آن دقیق‌ترین اندازه‌گیری‌های کارایی را داشته باشید.

نرم افزار WPLT

پشتیبانی گسترده از پلتفرم‌

هدف آن است که تا حد امکان انجام تست بار ساده تر گردد. برای رسیدن به این هدف، بسیاری از پلتفرم‌های محبوب و متنوع وب و دستگاه‌های کاربر پشتیبانی می شود. ابزار Performance Tester امکان تست فناوری‌هایی که از قبل استفاده می‌کردید، را داراست.

نرم افزار WPLT

قابلیت های مانیتورینگ ابزار

یافتن مشکلات مربوط به کارایی سیستم

معیارهای سمت کلاینت که در طی تست بار جمع‌آوری شده‌اند، می‌توانند بگویند که با افزایش ترافیک، میزان زمان پاسخ از دید کاربر تا چه اندازه کاهش می‌یابد اما علت آن را نمی‌گویند. بنابراین به مانیتورینگ سمت سرور نیاز دارید. برای جمع‌آوری معیارهای مهم کارایی از سرورها در طی تست بار، عامل مانیتورینگ سرور (Server Monitoring agent) را برروی ویندوز، لینوکس یا سرور AIX نصب کنید. ابزار Web Performanc Tester، این داده‌ها را به طور خودکار با گزارش تست بار یکپارچه می کند تا اطلاعات لازم برای ردیابی مشکلات کارایی را در اختیار شما قرار دهد.

چک‌لیست مشکلات

مطمئنا، مانیتورینگ می‌تواند گروهی از اعداد را نمایش دهد، اما چه مقادیری خوب، و چه مقادیری بد هستند؟ ویژگی چک‌لیست، مقادیر مهمترین معیارهای کارایی را مقایسه نموده و خطاهایی را که باید نگاه دقیق‌تری به آن‌ها داشته باشید را علامت‌گذاری می‌کند.

نرم افزار WPLT

گزارش‌های دقیق

گزارش‌ها می‌توانند از داخل GUI یا به صورت خروجی در HTML مشاهده شوند. آمارها می‌توانند سفارشی شوند تا فقط بخش‌هایی از گزارش را که می‌خواهید، مشاهده کنید.

نرم افزار WPLT

نمایش‌های زمان‌واقعی به طور یکپارچه

آمار در زمان واقعی در GUI قابل سفارشی‌سازی نمایش داده می‌شوند. نمودارهایی که خواندن آن‌ها آسان است و جداولِ تحلیل، با سایر نتایج تست یکپارچه می‌شوند.

نرم افزار WPLT

تحمل خطا

تست بار، تمایل به شکست مواردی همچون سرورها و شبکه‌ها دارد و این جایی است که عامل مانیتورینگ سرور واقعا می‌درخشد. آیا خارج از پهنای باند اجرا می‌شود؟ مشکلی نیست- عامل، به وارد نمودن داده‌ها به طور محلی ادامه می‌دهد تا این که تست پایان یابد. سپس ابزار Load Tester مجددا به طور خودکار متصل شده و داده‌هایی که در طی تست قادر به جمع‌آوری آن‌ها نبوده را جمع‌آوری نموده و آنها را با سایر نتایج تست یکپارچه می‌سازد. عامل به طور مداوم در طی تست، معیارها را برروی دیسک می‌نویسد، حتی اگر سرور فرو بپاشد، نمونه داده‌ها حفظ شده و پس از برگشت سرور به حالت آنلاین با نتایج تست یکپارچه می‌گردد.

سازگار با Firewall

Server monitoring از طریق فایروال‌ها با یک پیکربندی جزئی کار می‌کند، یا عامل‌های سرور می‌توانند در حالت آفلاین اجرا شوند. واسط خط فرمان، این امکان را می‌دهد تا به طور دستی قبل از تست، داده‌ها را جمع‌آوری نمایید. هنگامی که تست کامل شد، فایل‌های لاگ را کپی نموده و برای تحلیلِ پس از تست در ابزار Load Tester وارد نمایید.

قابلیت تست کارایی برای برنامه های کاربردی تحت وب و وب-سرویس

عدم نیاز به اسکریپت نویسی

امکان توزیع بار برروی سیستم های کامپیوتری مختلف از طریق مولفه Load Engine

امکان مشاهده وضعیت منابع سرورهای تحت بار از طریق مولفه Monitoring

امکان رکورد کردن سناریوی تست کارایی بدون نیاز به دستکاری آن

قابلیت بررسی صحت کارکرد صحیح سیستم تحت بار از طریق امکان Validator

قابلیت اجرای تست های کارایی با دیتای متنوع از طریق امکان Data Source

قابلیت Dynamic Data Correlation از طریق امکان Extractor

امکان تعریف مدلهای مختلف بارگذاری همچون توزیع ثابت، شیبدار و نمایی از طریق امکان Load Configuration

قابلیت گزارش گیری از شاخص های مهم کارایی همچون Response Time، Throughput، Bandwidth، Wait Time ، Failure Rate و بسیاری از موارد دیگر به ازاء هر کدام از صفحات سیستم و همچنین برایند کلی صفحات .

قابلیت پشتیبانی کامل از AJAX

قابلیت پیکربندی وسیع

امکان migrate کردن سناریوهای رکورد شده برروی سیستم های دیگر

قابلیت رکورد کردن سناریوهای کارایی تحت کاوشگرهای رایج همچون Chrome، Firefox و IE

قابلیت نصب بر روی نسخه های 64/32 بیتی سیستم عامل های رایج همچون Windows، Linux و Solaris

برای دریافت مثال ها و منابع آموزشی ارائه شده در فیلم می توانید با روابط عمومی شرکت این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه نمایید.

برای دریافت مثال ها و منابع آموزشی ارائه شده در فیلم می توانید با روابط عمومی شرکت info[at]MohandesPishegan[dot]com مکاتبه نمایید.