انتخاب زبان

ضرایب توسعه‌دهندگان نرم‌افزار

ضرایب توسعه‌دهندگان نرم‌افزار

کارایی مهندسی نرم‌‌افزار و تاثیر 3 تریلیون دلاری آن بر روی تولید ناخالص داخلی (GDP) جهانی

با گذشت یک دهه از بحران مالی جهانی، شرکت‌ها به طور فزاینده‌ای با چالش‌هایی فراتر از کمبود سرمایه مواجه‌اند. به عنوان اجزاء تکنولوژی در هر جنبه‌ای از اقتصاد جهان، مهندسان نرم‌افزار در حال تبدیل شدن به ارزشمندترین منابع جهانی هستند.

در حالیکه امروزه شرکت‌های تجاری با مشکلات زیادی مواجه هستند- آسیب‌پذیری‌های امنیتی، تعرفه‌های تجاری، مقررات دولتی پیچیده، افزایش رقابت جهانی-توسعه‌دهندگانی را به کار می‌گیرند که ممکن است از تاثیر آن‌ها بر روی موفقیت آینده‌شان چشم‌پوشی شود. توسعه‌دهندگان به عنوان نیروی ضرب کننده عمل می‌کنند و اگر به صورت موثر استفاده شوند، پتانسیل زیادی برای افزایش تولید ناخالص داخلی جهانی تا 3 تریلیون دلار در طی ده سال آینده دارند.
در حالی که بسیاری از افراد معتقدند که کمبود توسعه‌دهندگان مشکل اصلی است، این مطالعه که به بررسی هزاران نفر از مدیران سطح C و توسعه‌دهندگان در شش کشور مختلف پرداخته است-پی برده است که کسب و کار به بهتر شدن استعداد مهندسی نرم‌افزار موجود نیاز دارد در صورتی که بخواهند سریع‌تر حرکت کنند، محصولات جدید بسازند، و به روند جدید و نوظهور پیش بروند.

دسترسی به توسعه‌دهندگان تهدید بزرگتری نسبت به دسترسی به سرمایه است

مدیران ارشد گزارش می‌دهند که فقدان استعداد توسعه یکی از بزرگترین تهدیدات بالقوه برای کسب و کار آن‌ها می‌باشد. در حقیقت، آن‌ها در حال حاضر در مورد دسترسی به توسعه‌دهندگان بیشتر از دسترسی به سرمایه، دغدغه‌های مهاجرت، و سایر چالش‌ها نگران هستند. با وجود افزایش سالانه تعداد توسعه‌دهندگان در اکثر شرکت‌ها، توسعه‌دهندگان با کار کردن بر روی چیزهای مناسب می‌توانند حرکت شرکت‌ها به سمت بازار جدید و بخش‌های تولید را تسریع بخشند و به شرکت‌ها کمک کنند تا خودشان را با نرخ‌های نامتناسب متمایز کنند. این امر بر مهمترین نکته در مورد توسعه‌دهندگان به عنوان نیروهای ضرب کننده تاکید دارد: تاکید صرفا برروی تعداد شرکت‌های توسعه‌دهنده نمی باشد، بلکه برروی چگونگی استفاده از توسعه دهندگان نیز تاکید اساسی وجود دارد.

کد نویسی بد موجب می‌شود که شرکت‌ها سالانه 85 میلیارد دلار هزینه کنند

در حالی که افزایش بهره‌وری توسعه‌دهندگان برای مدیران ارشد اولویت دارد، تعداد متوسطی از توسعه‌دهندگان بیش از 17 ساعت در هفته را صرف مشکلات نگهداری، از قبیل اشکالزدایی و refactoring می‌کنند. علاوه بر این، آن‌ها تقریبا 4 ساعت در هفته را صرف کد نویسی بد می‌کنند، که بر اساس محاسبات Stripe بر روی متوسط حقوق توسعه‌دهندگان کشور، تقریبا 85 میلیارد دلار هزینه به طور سالیانه در جهان از دست می‌رود. اکثر توسعه‌دهندگان قبول دارند که این هزینه بیش از حد می‌باشد و معتقدند که اولویت‌بندی صریح مسئولیت‌ها و اهداف بلند مدت تولید، منجر به بهبود بهره‌وری آنها می‌شود.

در میان صنایع، شرکت‌های فناوری بیشتر در معرض تهدید هستند

مدیران اجرایی تهدید رقبای صنعت فناوری را شدیرتر حس می‌کنند، و به همین دلیل است که در حال اولویت‌بندی سرمایه‌گذاری در زیرساخت، تحقیق و توسعه، و استخدام در طی پنج سال آینده هستند. توسعه‌دهندگان و مدیران سطح C معتقدند که امروزه هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، و سرویس‌های API بیشترین تاثیر را بر روی کسب و کار آن‌ها دارد، و ML، virtual assistants، و blockchain احتمالا در 10 سال آینده تاثیرگذار خواهند بود. مدیران ارشد نسبت به توسعه‌دهندگانی که شرکت‌هایشان آماده‌اند تا به این روند برسند خوشبین‌تر هستند، اما بر خلاف توسعه‌دهندگان نگران نداشتن زیرساخت فنی درست و کارمندان ماهر هستند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید